U19 Liga prvaka: Atletico preokretom eliminisao Željezničar

Nogomet 07. feb 201816:50 > 17:51
N1

U19 fudbaleri Željezničara poraženi su na Grbavici od vršnjaka iz Atletico Madrida, rezultatom 3:1 - te su na taj način eliminisani iz knock-out faze omladinske Lige prvaka.

Fudbaleri Željezničara bolje su otvorili susret na stadionu Grbavica. Vođeni glasnim navijanjem navijača koji su se u velikom broju okupili na sarajevskom stadionu – poveli su već u 10. minuti golom Eldara Šehića.

Akcija je krenula po lijevoj strani – a lopta dolazi do Šehića u šesnaestercu, koji lijevom nogom matira Dos Santosa Ferreiru, golmana Atletica. Hajdarević i Mujagić su dobro kombinovali u tranziciji, a Šehić je – ponajviše zahvaljujući traljavoj reakciji golmana Španaca – doveo svoj tim u vodstvo.

Screenshot

Plavi su potom prepustili terensku inicijativu gostima iz Španije, a kazna je stigla u 27. minuti. Fudbaleri Željezničara napravili su ofsajd zamku, koja nije uspjela.

Jedan od fudbalera Atletica, uprkos lošoj kontroli lopte – uspio je prebaciti loptu do Morena, koji pogađa za 1:1.

Isti igrač je samo pet minuta kasnije u potpunosti preokrenuo rezultat na Grbavici. Dobio je loptu iz auta, pretrčao je dvojicu defanzivaca plavih i pogodio za 2:1, što je bio i konačan ishod prvog poluvremena.

U uvodnim dijelovima drugog perioda igre na Grbavici izdvojit ćemo reviju kartona. Beširević i Hajdarević su zapisani iz tima domaćina, dok je kod gostiju javnu opomenu zaradio Aliaga.

Također, prolom oblaka otežavao je igru – u kojoj su se bolje snalazili igrači Atletica. Prvo je Moya pokušao iz velike udaljenosti, a Navarro je sa 10-ak metara iz izgledne situacije prebacio gol.

U 63. minuti – sporna situacija. Šabanadžović je pao u kaznenom prostoru Atletica, igrači domaće ekipe su tražili penal – ali je pištaljka glavnog sudije Kalkavana iz Turske ostala nijema.

Momenat odlujke ovog susreta desio se u 67. minuti. Tek što je ušao na teren, igrač Atletica Aguero pogodio je mrežu Željezničara i tako praktično riješio susret, golom sa vrha kaznenog prostora.

Pokušao je Joldić da se vrati u susret sa izmjenama, međutim Španci su iskusno sačuvali kapitalnu prednosti i obezbijedili osminu finala omladinske Lige prvaka.

Tu će snage odmjeriti sa boljim iz duela Krasnodar – Real Madrid.