Remi Chelseaja i Barce, petarda Bayerna protiv Bešiktaša

Nogomet 20. feb 201822:39 > 22:42

U derbiju večeri nogometne Lige prvaka Chelsea i Barcelona su odigrali 1:1, u prvom susretu osmine finala, dok je Bayern u drugom susretu deklasirao Bešiktaš 5:0.

Barcelona je u Londonu imala veći posjed lopte, no domaćin je imao bolje prilike.

Barca u prvom poluvremenu nije uputila niti jedan udarac u okvir suparničkog gola, dok je Chelsea dva puta uzdrmao okvir gola. I to oba puta Willian. Raspoloženi Brazilac je u 34. minuti pogodio vratnicu preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora, a isto je učinio i u 41. minuti.

U 62. minuti Willian je dočekao ‘treću sreću’. Ponovo je pucao s ruba kaznenog prostora i ovoga puta pogodio. Barcelona je izjednačila u 75. minuti golom Lionela Messija nakon velike pogreške Andreasa Christensena. Dodavanje danskog braniča presjekao je Andreas Iniesta gurnuvši loptu prema Messiju koji takve ‘poklone’ ne propušta.

U drugom susretu Bayern je deklasirao Bešiktaš i nakon prve utakmice praktički osigurao prolaz u četvrtfinale. Ključni trenutak utakmice u Munchenu dogodio se u 15. minuti kada je Domagoj Vida zaradio crveni karton. Hrvatski reprezentativac je u svom prvom europskom nastupu za Bešiktaš kao posljednji igrač obrane srušio Roberta Lewandowskog na rubu kaznenog prostora i rumunjski sudac Ovidiu Hategan mu je pokazao crveni karton.

Anadolija

Bilo je jasno kako su izgledi Bešiktaša s igračem manje gotovo nikakvi i bilo je samo pitanje kada će Bavarci zatresti mrežu. Mrežu turskog sastava načeo je Thomas Muller u 43. minuti. Na 2-0 je povisio Coman u 52. minuti, u 67. minuti je Muller zabio svoj drugi gol na utakmici, a do kraja susreta još dva gola je zabio Lewandowski (78, 89).

Uzvratni susreti su 14. marta.

U ranije odigranim susretima Juventus i Tottenham su odigrali 2-2, Real Madrid je pobijedio PSG 3-1, Manchester City je u Baselu slavio 4-0, dok je Liverpool na gostovanju deklasirao Porto 5-0.

Posljednje dvije utakmice osmine finala na rasporedu su u srijedu, a sastaju se Šahtar – Roma, te Sevilla – Manchester United.