Poraz Rome protiv Shakhtara, remi Seville i Manchestera

Nogomet 21. feb 201822:18 > 22:30

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka Šahtar je u Harkovu pobijedio Romu 2-1, dok su u drugom susretu večeri Sevilla i Manchester United odigrali bez golova.

Roma je povela golom Cengiza Undera u 41. minuti, no Ukrajinci su u nastavku susreta okrenuli rezultat golovima Facunda Ferreyre (52) i Freda (71).

Za Šahtar nije nastupio Darijo Srna koji je u rujnu prošle godine pao na dopinškoj kontroli i njegov slučaj još uvijek nije riješen.

Šahtar je već jednom izbacio Romu u osmini finala Lige prvaka i to u sezoni 2010/11. Ukrajinci su u Rimu slavili 3-2, a potom u Donjecku 3-0. Treći pogodak u uzvratnom susretu zabio je bivši hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva.

U drugom susretu Sevilla je dominirala cijeli susret i nizala prilike, no nije uspjela slomiti obranu gostiju. Andalužani su tijekom susreta imali čak 25 udaraca, pri čemu devet u okvir gola no David de Gea je bio nesavladiv. S druge strane ManU je imao samo dva udarca u okvir suparničkog gola i tijekom susreta nije stvorio niti jednu ozbiljnu priliku.

Uzvratne utakmice su 13. ožujka u Rimu i Manchesteru.

U ranije odigranim susretima Juventus i Tottenham su odigrali 2-2, Real Madrid je pobijedio PSG 3-1, Manchester City je u Baselu slavio 4-0, Liverpool je na gostovanju deklasirao Porto 5-0, Bayern je identičnim rezultatom u Munchenu ‘razbio’ Bešiktaš, dok su Chelsea i Barcelona odigrali 1-1.