Zrinjski slavio u derbiju, Sarajevu tri boda iz Krupe

Nogomet 03. mar 201817:15 > 17:17
FK Sarajevo

Fudbaleri Zrinjskog savladali su Željezničar s 1:0, u derbiju 21. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gol kojim se Zrinjski vratio na čelo domaćeg prvenstva, u 36. minutu postigao je Semir Pezer. Mogli su domaći u ovom meču ostvariti i uvjerljiviju pobjedu, ali gol Željezničara u više navrata spasio je raspoloženi golman Vedran Kjosevski.

Važne bodove osvojilo je Sarajevo pobjedom od 2:1 na gostovanju u Krupi. Do prvog gola Sarajevo je došlo već u 3. minutu utakmice kada je strijelac bio Anel Hebibović.

Nusmir Fajić dovodi krupu do izjednačenja u 37. minutu utakmice, ali pobjedu gostima u 65. minutu donio je Emir Halilović.

Ekipi Sarajeva ova pobjeda mnogo znači, jer su izabranici Husrefa Musemića u protekla dva kola upisali poraz od Širokog Brijega i domaći remi s Radnikom.

Interesantan meč u Bijeljini odigrali su Radnik i Široki, a domaćin je slavio s 1:0. Radniku pobjeda mnogo znači, s obzirom da se ekipa iz Bijeljine bori za posljednje mjesto koje vodi u Ligu za prvaka.

Na stadionu ”Tušanj” u Tuzli Sloboda i Borac su podijelili bodove rezultatom 1:1.

Gošk je na svom terenu bio bolji od Viteza s 2:0, a Čelik je u Zenici izgubio od Mladosti s 3:0.