Real i Liverpool prvi putnici u četvrtinu finala Lige prvaka

Nogomet 06. mar 201822:17 > 22:39
Reuters

Poznata su prva dva učesnica četvrtine finala Lige prvaka nakon večerašnjih uzvratnih duela Liverpoola i Porta te PSG-a i Real Madrida.

U osam najboljih ekipa Starog kontinenta plasirale su se ekipe Liverpoola i Real Madrida.

Real Madrid je u Pariz donio 3:1 iz prvog susreta, a prvo poluvrijeme na Parku prinčeva donijelo je podjednako dobru igru oba tima. PSG je imao nešto zrelije šanse ali mreže Keylora Navasa i Areole se nisu tresle.

U nastavku susreta, već u 51. minuti Real Madrid je iskoristio neopreznost odbrane domaćina. Lucas je izborio poziciju za centaršut na lijevoj strani kaznenog prostora, na drugoj stativi je pronašao Ronalda koji glavom pogađa za 0:1, i postiže svoj 103. gol u Ligi prvaka.

PSG-u su tada trebala tri gola da bi izborio produžetke, a ‘medvjeđu uslugu’ svom timu učinio je Marco Veratti, koji je zbog prigovora zaradio drugi žuti karton, zbog čega je PSG ostao sa 10 igrača u polju.

Ipak, u 70. minuti meča nakon kornera i gužve u šesnaestercu, Edinson Cavanni pogađa za 1:1, i tako daje nadu svom timu da može do dodatnih pola sata igre.

Međutim, sve nade PSG-a ugašene su na isteku 79. minute. Nakon ‘mini bilijara’ u kaznenom prostoru domaćih, Casemiro šutira sa ivice kaznenog prostora. Lopta je pogodila jednog fudbalera PSG-a i završila u mreži Parižana za 1:2 na semaforu.

To je ujedno bio i konačan rezultat susreta.

U drugom susretu koji se odigrao na Anfield Roadu, Liverpool je sačuvao 5:0 iz prvog meča sa Portom. U uzvratu, Klopp je izveo kombinovan sastav koji je remizirao sa Portugalcima 0:0, i tako obezbijedio plasman među osam najboljih ekipa Evrope.