PL BIH: Radnik u top 6, Željo i Zrinjski izjednačeni na vrhu

Nogomet 07. mar 201816:54 > 16:58
FK Sarajevo

Okončan je prvi dio Premijer lige Bosne i Hercegovine od 22. kola, a poznati su svi učesnici Lige za prvaka i Lige za opstanak u društvu najboljih.

Jedina neizvjesnost bila je za mjesto broj 6 – koje vodi u gornju tablicu, a za njega su se borili Radnik iz Bijeline te Mladost iz Doboja kod Kaknja.

Obje ekipe remizirale su u 22. kolu. Mladost je kod kuće igrala 1:1 sa GOŠK-om, dok je Radnik u gostima igrao 0:0 sa Vitezom, te na taj način, sa 32 boda osigurao plasman u Ligu za prvaka.

Borac i Zrinjski su podijelili bodove u Banjaluci, odigravši 1:1, a interesantno – oba gola su pala u sumraku meča. Borac je poveo u 89. minuti, da bi u 91 Zrinjski izjednačio i tako izbjegao poraz.

Željezničar je slavio protiv Čelika na Grbavici sa 3:1 i tako se izjednačio sa Zrinjskim na vrhu. Obje ekipe će u nastavak borbe za prvaka BiH u fudbalu ući sa po 50 bodova.

Tim Širokog Brijega napravio je kiks na domaćem terenu, odigravši 1:1 sa neugodnom Krupom. Domaćini su poveli u 17. minuti, ali je Krupa uspjela do poravnanja doći u 89. minuti.

Ekipa Sarajeva nije uspjela iskoristiti grešku Širokog, budući da su na svom terenu remizirali sa Slobodom. U slučaju pobjede, tim sa Koševa bi zauzeo treće mjesto.

Nakon 90 minuta na najvećem bh. stadionu, ekipe su podijelile bodove – bez golova.