Završeni prvi mečevi osmine finala Evropske lige

Nogomet 08. mar 201822:42 > 23:02

U terminima od 19:00 i 21:05 sat odigrani su prvi mečevi osmine finala Evropske lige.

U derbiju na San Siru ekipa Milana poražena je od Arsenala, a oba gola Topnici su postigli u prvom poluvremenu. Henrik Mikhtaryan je goste doveo u vodstvo u 15. minuti, da bi u četvrtoj minuti nadoknade rezultat udvostručio Ramsey.

Ekipa koja skoro pa može čekirati svoj prolazak dalje je Atletico Madrid, koji je sa 3:0 savladao Lokomotiv iz Moskve.

Niguez je u 22. minuti pogodio za 1:0, a da bi posao u drugom poluvremenu završili Diego Costa u 47. i Koke u 90. minuti meča.

Lyon je u Moskvi bio bolji od CSKA, a jedini gol djelo je Marcela u 68. minuti.

Iznenađenje je napravila ekipa Red Bull Salzburga, koja je u Dortmundu savladala Borussiju. Bilo je 1:2.

Berisha je u 49. i 56. minuti u crno zavio domaće navijače, ali je Shurrle uspio smanjiti na 2:1, i ostaviti kakvu-takvu šansu Milionierima u uzvratu.

Rezultati mečeva odigranih od 19:00 sati
Milan – Arsenal 0:2
Atletico Madrid – Lokomotiv Moskva 3:0
CSKA Moskva – Lyon 0:1
Borussia Dortmund – RB Salzburg 1:2

Tim Marseillea pružio je sjajnu partiju na svom terenu savladavši Bilbao sa 3:1. Poveli su već u 45 sekundi meča, kada je odbranu prevario Ocampos.

Payet je u 14. minuti udvostručio vodstvo, da bi Aduriz udarcem iz penala u trećoj minuti nadoknade prvog dijela unio neizvjenost u meč.

Ipak, drugim golom Ocamposa, u 58. minuti Marseille na Velodromu povrđuje nadmoć u ovom susretu. Bilo je šansi da domaćini stignu i do uvjerljivije pobjede, ali je gostujuća odbrana u nekoliko navrata uspjela da sačuva prisebnost i mrežu svog golmana.

Red Bull Leipzig je sa 2:1 bio bolji od Zenita na svom terenu, te tako dokazao da 8. mart nije bio noć ruskih klubova.

Bruma i Werner su dali golove za domaće u 56. i 77 minuti, da bi tračak nade gostima ostavio Criscito u 86.

Sporting iz Lisabona nije imao problema protiv češkog Plzena. Montereo je bio dvostruki strijelac, a mrežu gostiju je pogađao u nadoknadi prvog poluvremena i u 49. minuti drugog dijela.

Jedini remi večeri Evropske lige odigran je u Rimu, gdje su 2:2 odigrali Lazio i Dynamo iz Kieva. Gosti su poveli preko Tsygankova u 52. minuti, ali domaći u 54. dolaze do poravnanja preko Immobilea, da bi u 62. minuti preokrenuo Anderson.

Ipak, gostujuća ekipa u 79. minuti dolazi do 2:2, i tako ovjerava buran meč u uzvratu.

Rezultati mečeva odigranih sa početkom u 21:05
Lazio – Dynamo Kiev 2:2
Olympic Marseille – Athletic Bilbao 3:1