Pep o isključenju: Samo sam rekao "Mateo, bio je gol"!

Nogomet 11. apr 201801:31 > 06:52
Laurence Griffiths Getty Images Sport

Niko ne zna u kom pravcu bi otišla utakmica da sudija Mateu Lahoz nije poništio gol Manchester Cityja zbog navodnog ofsajda, a upravo je ovaj sporan momenat bio razlog zbog kojeg je Pep Guardiola dobio crveni karton na poluvremenu duela sa Liverpoolom.

Guardiola je utrčao na teren kako bi prigovorio svom sunarodniku, ali je zbog toga isključen.

“Rekao sam mu da je bio gol, da je Milner dodao do Sanea i da je to čist gol, ali zbog toga me je isključio.

Bilo bi drugačije da smo na poluvreme otišli sa 2:0. Nisam ga uvrijedio, samo sam rekao: Mateo, gol je.

Rekao sam da je lopta došla od Milnera, on je odgovorio: Ah, od Milner, pas? Da, od Milnera, a s obzirom da je on i igrač Liverpoola, nije mogao biti ofsajd”, pravdao se Guardiola.

“Želim da čestitam Liverpoolu i nadam se da će odbraniti engleski fudbal u polufinalu. Oni su vrhunski tim i imaju vrhunskog menadžera. Zaslužili su plasman dalje”, dodao je menadžer “Građana”.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.