"Vječiti derbi" bez ispaljenog metka

Nogomet 15. apr 201818:05 > 18:06
Anadolija

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara odigrali su derbi bez golova i podijelili bodove u meču petog kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine.

Na poprilično praznom Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase – Koševo“ danas je odigran 114. prvenstveni gradski derbi između Sarajeva i Željezničara.

Uporedo s borbom za prestiž u vječitom derbiju, “bordo“ tim je tražio važne bodove u borbi za plasman u evropska takmičenja, dok su gosti s Grbavice htjeli pobijediti kako bi ostali na liderskoj poziciji na tabeli.

Fudbaleri Sarajeva u prvom poluvremenu su pokazali više želje i imali su nekoliko dobrih prilika, ali na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0. Najbolju priliku domaći su imali kada je Rahmanović pogodio stativu.

I u drugom poluvremenu je viđena slična partija na terenu, no mreže se nisu tresle.

Anadolija

Željezničar je trenutno drugi na tabeli sa 59 bodova, koliko ima i lider tabele Zrinjski, a Sarajevo četvrto sa čak 15 manje.

Nakon dosadašnjih 114 prvenstvenih duela, Željezničar i dalje ima dvije pobjede više. “Plavi“ su slavili 34 puta, a “bordo“ tim 32, dok je neriješeno završilo 48 utakmica. Gol razlika je na strani Sarajeva, a ona glasi 126:125. Uoči 114. prvenstvenog derbija.

Osim 113 prvenstvenih derbija, sarajevski rivali odigrali su do sada i 14 utakmica u Kupu i Superkupu BiH, te tri u Kupu SFR Jugoslavije. To dovodi do brojke od 130 vječitih derbija, a skor je na strani Željezničara koji ima 41 pobjedu, tri više od Sarajeva. Bez pobjednika okončana je 51 utakmica.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.