Nova smjena na vrhu Premijer lige BiH

Nogomet 21. apr 201818:42 > 18:51
Facebook/Zrinjski

Pobjedom u Bijeljini protiv Radnika, fudbaleri Zrinjskog vratili su se na vrh BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu. U prilog im je išao i poraz Željezničara na gostovanju kod Krupe, te sada Mostarci imaju tri boda više u odnosu na tim sa Grbavice.

Zrinjski je nakon preokreta slavio u ovom meču. Durić je domaće doveo u vodstvo u 19. minuti, da bi Jakovljević izjednačio u 37.

Nakon devet minuta igre u nastavku, Radović je zaradio drugi žuti karton u domaćoj ekipi, i time oslabio svoj tim. Nakon velike borbe, Zrinjski je ipak stigao do drugog gola pet minuta prije karaja.

Strijelac je bio Bekrić.

Strateg Plemića, Blaž Slišković je ocijenio da je ostvareni trijumf potpuno zaslužen:

“Osvojili smo tri važna boda. Mislim da smo ih zaslužili. Od prve minute smo krenuli agresivno. Međutim, iz jedne akcije domaćina primili smo gol, ali imali smo i sreće kada je jedna šansa završila na prečki, a ne u golu. Nakon toga smo se vratili. Mislim da smo odigrali kvalitetno drugo poluvrijeme, iskoristili prednost igrača više, što nam je omogućilo da neke akcije smireno odigramo. To nam se na kraju isplatilo. Momci su zaslužili ovu pobjedu, jer su pokazali htjenje, volju i želju… Do utakmice sa Željezničarom ima još šest dana. Idemo u Mostar da se u miru pripremimo za tu utakmicu, u jednoj pozitivnoj atmosferi”, istakao je Slišković.

Krupa je napravila malu senzaciju savladavši Željezničar sa uvjerljivih 2:0.

Fajić je u 31. doveo domaće u vodstvo, da bi Marjanović u 58. pogodio za siguran trijumf.

Nakon 28 odigranih kola, Zrinjski ima 62 boda, 59 ima Željezničar. Široki Brijeg je na trećem mjestu sa 49, 44 ima Sarajevo. Ova dva tima će sutra na stadionu Asim Ferhatović Hase odigrati svoj duel u borbi za treće mjesto koje vodi u Evropu.

Krupa je peta sa 40 bodova, Radnik je šesti u Ligi za prvaka sa 38.

Nogometaši Čelika na Bilinom polju odigrali su bez pobjednika u suretu s banjalučkim Borcem 1:1.

Gosti su prvi došli u vodstvo u 54. minuti preko Petra Kunića, koji je vješto iskoristio odbijenu loptu od golmana Dujkovića i plasirao je u mrežu. Predhodno je Veselinović snažnim udarcem s 25 metara pokušao da iznenadi golmana domaćih.

Do izjednačenja Čelik je došao u 65. minuti nakon što je Stevo Nikolić vješto iskoristio centaršut Anđušića skrenuo loptu u mrežu Borca.

Do kraja utakmice domćini su pokušali da preokrenu rezultat, ali njihovi napadi su bili neuspješni.

U drugom meču Lige za opstanak Mladost je u gostima savladala Vitez sa 2:1.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.