Borba za Evropu: Sarajevo slavilo važnu pobjedu na Koševu

Nogomet 22. apr 201818:44 > 18:51
Facebook/Široki Brijeg

Fudbaleri Sarajeva upisali su vrlo važnu pobjedu u borbi za treće mjesto Lige za prvaka BiH koja vodi u evropska takmičenja.

Na stadionu Asim Ferhatović Hase savladali su konkurenta – Široki Brijeg rezultatom 2:0.

Uprkos idealnim uslovima za igru, tribine najvećeg bh. stadiona izgledale su tužno, jer već određeni period traje bojkot navijača Sarajeva.

Nakon 0:0 u prvom poluvremenu, mreža golmana Bilobrka tresla se dva puta u drugom dijelu. Prvi put u 58. minuti, kada je Marković pogodio sopstvenu mrežu.

Na 2:0 povisio je Elvis Sarić u 71. Iz jedne oduzete lopte i kontranapada tri na dva, Velkoski je uposlio reprezentativca BiH – koji lijepim udarcem matira gostujućeg golmana.

Sarajevo sada, nakon 28 odigranih kola za Širokim Brijegom kasni dva boda. Široki je na trećoj poziciji sa 49 bodova, Sarajevo je četvrto sa 47, a do kraja takmičenja ostala su još tri kola.

Važan iskorak u Ligi za opstanak napravio je GOŠK iz Gabele koji je u Tuzli savladao Slobodu sa 2:1. Strijelci za goste bili su Mulahusejnović i Vego, dok je čast domaćih spasio Terzić u 85. minuti.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.