Pirova pobjeda Rome, Liverpool drugi finalista Lige prvaka

Nogomet 02. maj 201822:31 > 22:39
Reuters

Fudbaleri Liverpoola izborili su finale Lige prvaka, uprkos porazu od Rome u drugom meču. Roma je u Rimu slavila sa 4:2.

Nakon 5:2 za Liverpool u prvom meču, Romi je trebalo novo fudbalsko čudo, međutim izabranici Jurgena Kloppa nakon 180 minuta borbe u polufinalu zasluženo su izborili finale u Kijevu.

Već u devetoj minuti poveli su golom Sadia Manea, da bi u 15. izjednačio Milner, autogolom.

U 25. minuti je bilo 2:1 za Liverpool, a pogodio je Wijnaldum, i tako praktično vizirao kartu za Ukrajinu svom timu.

Da Roma ne bude poražena na svom terenu pobrinuo se Edin Džeko, koji je u 52. minuti izjednačio na 2:2. Tračak nade za Romu dao je Nainggolan, koji je u 86. pogodio za 3:2.

Isti igrač je duboko u sudijskoj nadoknadi pogodio za 4:2 te osigurao Pirovu pobjedu Romi.

Liverpool je sa ukupnih 7:6 prošao dalje. U finalu će se sastati sa Realom iz Madrida koji je u dvomeču bio bolji od Bayerna 4:3.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.