Diego Costa odveo Atletico Madrid u finale Evropa lige

Nogomet 03. maj 201822:50 > 22:58
REUTERS/Juan Medina

Fudbaleri Atletico Madrida plasirali su se u finale Evropa lige nakon što su na svom terenu savladali Arsenal sa 1:0. Podsjećamo, u prvom susretu rezultat je glasio 1:1.

Atletico Madrid u ovom susretu vodio je Argentinac Burgos, budući da je Diego Simeone isključen u prvom susretu zbog protesta kod crvenog kartona njegovom igraču Vrsaljku.

U susretu na Wanda Metropolitano stadionu, Atletico Madrid je golom Diega Coste u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena osigurao ukupnu pobjedu od 2:1.

Na ovaj način će se Arsene Wenger oprostiti od 22-godišnjeg upravljanja Arsenalom – bez ijednog osvojenog evropskog trofeja.

U drugom meču ekipa Red Bull Salzburga nadoknadila je poraz iz prvog meča od Marseillea. Red Bull je slavio sa 2:0, te je susret otišao u produžetke.

Haidara je pogodio u 53. minuti za 1:0, da bi u 65. minuti Sarr nespretno intervenisao i skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Ekipa Marseillea izborila je finale u Lyonu, nakon što su bili uspješniji u produžecima. Oni su postigli gol u 116. minuti nakon kornera koji je, pokazali su snimci, nepravedno dosuđen, budući da se lopta odbila od fudbalera iz francuske momčadi.

Dimitry Payet je ubacio, a Ronaldo je pogodio za 2:1, odnosno ukupan rezultat od 3:2 u dvomeču.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.