Velika pobjeda Sarajeva u Krupi za treće mjesto u PL

Nogomet 05. maj 201816:01 > 16:04
Facebook

Fudbaleri Sarajeva zabilježili su važnu pobjedu na gostovanju u Krupi u borbi za treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Izabranici Husrefa Musemića slavili su sa 3:2, u utakmici punoj uzbuđenja.

Marjanović je domaće u 13. minuti doveo domaće u vodstvo, a Sarajevo se od šoka oporavilo u 32. – kada je na 1:1 izjednačio Kuzmanović.

Na odmor gosti odlaze za prednošću od 2:1. U drugoj minuti nadoknade dosviran je penal za bordo ekipu, koji u gol pretvara Velkoski.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti Vukotić je poravnao na 2:2, a odličan meč do klimaksa je doveo ponovo Kuzmanović, koji je u četvrtoj minuti nadoknade pogodio za 3:2 i pobjedu Sarajeva koje je privremeno zasjelo na treće mjesto.

Bordo ekipa će u povratku u prijestolnicu osluškivati rezultat iz Mostara, gdje se sastaju Zrinjski i Široki Brijeg, budući da tim sa Koševa sada ima bod više od Širokog koji igra protiv ekipa kojoj je pobjeda neophodna u borbi za titulu.

Danas se igra još i susret Radnik – Željezničar u 16:30, dok se u Ligi za opstanak bore Čelik – Sloboda, Mladost – GOŠK i Vitez – Borac.

Svi mečevi na rasporedu su u 17:00 sati.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.