Zrinjski treći put uzastopno prvak BiH u fudbalu

Nogomet 05. maj 201818:46 > 18:59
ScSport.ba

Pobjedom nad Širokim Brijegom, a zbog poraza Željezničara od Radnika - fudbaleri Zrinjskog treći put za redom su osvojili titulu prvaka BiH u fudbalu.

Zrinjski je savladao Široki Brijeg sa 3:1 i tako zaključno sa 30. kolom osigurao šest bodova prednosti nad plavima sa Grbavice.

Tim Blaža Sliškovića poveo je već u prvoj minuti golom Barišića, da bi pobjedu potvrdio Bilbija u 54. minuti.

Gosti su smanjili u 84. kada je ‘nervozu’ u redove domaćina unio Bagarić. Ipak, u sudijskoj nadoknadi Plemići su pogodili i treći put za uvjerljivu pobjedu i šampionsku titlu, treću u nizu – što do sada nije uradio niti jedan klub u BiH.

U Bijeljini, bolji od izabranika Admira Adžema bio je Radnik, koji je minimalno slavio golom Beširovića u 84. minuti.

Vitez i Čelik putnici u niži rang

U Ligi za opstanak, čiji su susreti počeli u 17:00 sati – Sloboda je poslala Čelik u niži rang takmičenja, slavivši u Zenici sa 2:0.

Salihović i Bekić su pogađali u 16. i 22. minuti, a domaći su susret završili i sa igračem manje.

U rezultatski beznačajnom duelu – Mladost je na svom stadionu poražena od GOŠKA sa 1:2, dok je ekipa Viteza na domaćem terenu porazila Borac sa 2:0.

Do kraja prvenstva ostala su još dva kola. Jedina nepoznanica jeste ko će na koncu osvojiti mjesto broj tri koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Odluka je između Sarajeva i Širokog, a razlika između ova dva tima je jedan bod. Sarajevo ima 53, Široki 52 boda.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.