Fudbaleri Željezničara osvajači Kupa BiH

Nogomet 09. maj 201818:24 > 18:48
FK Željezničar

Fudbaleri Željezničara osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu za sezonu 2017/2018. Oni su u finalnom dvomeču bili bolji od ekipe Krupe, ukupnim rezultatom 6:0.

Prije sedam dana (2. maja), u prvom meču na Grbavici – izabranici Admira Adžema slavili su sa 2:0, a golove su postigli Zajmović i Graovac.

U Krupi na Vrbasu plavi su slavili sa 4:0, i tako se okitili titulom osvajača najmasovnijeg fudbalskog natjecanja u BiH.

Ubiparip je u 34. minuti pogodio za 1:0, i tada je već bilo jasno da domaći sastav neće napraviti iznenađenje u današnjem meču. Na 2:0 povisio je Zajmović, u 45. minuti, a tim rezultatom je okončano prvo poluvrijeme.

U nastavku meča Željo stiže i do trećeg gola. Gol Fajića pogodio je Zakarić. Tačku na -i u finalnom dvoboju stavio je Ramović u 83. minuti utakmice.

Ovo je šesti naslov osvajača Kupa BiH za igrače Željezničara, a posljednji put su ga osvojili 2013. godine. Pehar ovog takmičenja Željo preuzima od Širokog Brijega koji ga je osvojio protekle sezone.

Ovo takmičenje se u BiH igra od 1994. godine, a tim Željezničara je ujedno i najtrofejniji.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.