Atletico Madrid osvajač Lige Evrope

Nogomet 16. maj 201822:16 > 22:36

Fudbaleri Atletico Madrida osvajači su Lige Evrope, drugog najznačajnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi, za sezonu 2017/2018.

Oni su u finalnom dvoboju u Lyonu savladali Marseille rezultatom 3:0.

Izabranici Diega Simeonea većinu meča kontrolisali su susret i diktirali tempo igre, ali prvu nagradu dobili su od odbrane Marseillea – koja je katastrofalno pogriješila u 21. minuti meča, a poklon je iskoristio Antoine Griezmann, koji je pogodio za 1:0.

Dodatni veliki problem za Marseille nastupio je u 32. minuti, kada je jedan od najboljih igrača ekipe – Payet zbog povrede morao napustiti susret.

Prvi dio susreta okončan je minimalnom prednošću nominalnih gostiju, da bi u nastavku iz prve prilike Atletico uvećao vodstvo.

Odlično su kombinovali fudbaleri iz Španije, Koke pronalazi Griezmanna, koji lijepim udarcem ponovo matira Mandandu za 2:0.

Španski tim je nakon toga djelimično prepustio terensku inicijativu domaćinu, koji u segmentu napada nisu uspjeli pronaći rješenje za jako dobru odbranu Atletica. Marseille je najbliži pogotku na ovom meču bio u posljednjih desetak minuta, ali se u dva navrata isprijačila prvo stativa pa golman Oblak.

Finalna kazna stigla je u 89. minuti, kada je sudbinu Marseillea zapečatio kapiten Gabi postavivši konačnih Marseille 0, Atletico 3.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.