Kane zabija i kad ne šuta, šest golova Engleza

Nogomet 24. jun 201815:41 > 15:43
REUTERS/Ivan Alvarado

U drugom meču drugog kola grupe G na Svjetskom fudbalskom prvenstvu u Rusiji selekcija Engleske danas je deklasirala Panamu, rezultatom 6:1.

Izabranici Garetha Southgatea poveli su već u osmoj minuti golom Johna Stonesa, a kapiten Harry Kane je iz kaznenog udarca s 11 metara povećao prednost u 22. minuti.

Golijadu Engleza u 36. minuti nastavio je Jasse Lingard koji je pogodio fantastičnim udarcem sa distance. Do kraja poluvremena Stones je još jednom pogodio, a za konačnih 5:0 u prvom poluvremenu pogodio je ponovo Kane realizacijom još jednog penala.

Kane je u 62. minuti postigao svoj treći gol na meču i trenutno je s pet golova vodeći strijelac Mundijala.
Gol utjehe za konačnih 6:1 i prvi gol na svjetskim prvenstvima za Panamu postigao je Filipe Baloy u 78. minuti.

Engleska i Belgija su s maksimalnih šest bodova iz prva dva kola osigurali prolazak u osminu finala, a u posljednjem meču će u direktnom duelu odlučivati o prvom mjestu u grupi G. Njihovi rivali Tunis i Panama su bez bodova i u posljednjem kolu će igrati meč za prestiž.