Gol Januzaja za prvo mjesto Belgije u grupi G

Nogomet 28. jun 201821:32 > 21:52

Reprezentacije Engleske i Belgije su odigrali "korektan" meč posljednjeg kola grupe G, s obzirom da su obje reprezentacije unaprijed osigurale prolaz u narednu fazu takmičenja pobjedama protiv Paname i Tunisa. Belgija je slavila sa minimalnih 1:0.

Prvo poluvrijeme je ponudilo jedna pravu fudbalsku uspavanku, a treba dodati da su selektori oba tima na teren izveli kombinovane sastave kako bi najbolje igrače odmorili pred mečeve osmine finala.

Prvih 45 minuta je proteklo bez golova, a brojni navijači su igrače Engleske i Belgije na odmor ispratili zvižducima.

Ipak nešto bolji fudbal smo gledali u drugom poluvremenu. Prvih pet minuta je počelo u tonu u kojem je završio prvi period, a onda je Adnan Januzaj sjajnim pogotkom iz 51’ minute zatresao mrežu Engleske i doveo Belgiju u vodstvo od 1:0.

Priliku za poravnanje imao je Marcus Rashford 15 minuta kasnije koji se nakon pasa Vardyja našao sam pred golom Belgije, ali je zicer Rashforda u korner poslao golman Courtois te je rezultat ostao nepromijenjen.

U drugom meču grupe G snage su odmjerili Tunis i Panama, a rezultat je bio 2:1.

Tako će iz grupe G Belgija u osminu finala kao prvoplasirana dok će “Gordi Albion” u naredni krug sa pozicije broj 2. U osmini finala Belgija i Engleska će koplje ukrstiti sa pobjednicima iz grupe H (Kolumbija, Japan).

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.