Engleska u četvrtfinalu nakon drame protiv Kolumbije

Nogomet 03. jul 201821:45 > 22:53
AFP

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je večeras Kolumbiju u osmini finala Svjetskog prvenstva i tako se plasirala među osam najboljih reprezentacija svijeta. Rezultat je u regularnom dijelu meča bio 1:1 da bi pobjednik bio poznat tek nakon izvođenja penala.

Bila je to dobra, zanimljiva i kvalitetna utakmica puna tempa. Englezi su, utisak je, bila bolja upravo za taj jedan pogodak premda će neki kazati da je dosuđen neopravdano.

Prvo poluvrijeme i pored očigledne silne želje igrača oba tima da stignu do prilike za pogodak, nije ponudilo mnogo šansi. Englezi su bili agilniji, ali bez onih velikih promašaja u završnicama kakavim su se znali ”pohvaliti” na nekim prethodnim takmičenjima.

No, u nastavku su krenuli agresivnije pa im je to donijelo rezultat u 57. minuti. Penal nakon gužve, neumoljiv je Harry Kane koji postiže gol nakon velikih protesta tima iz Južne Amerike. Ostat će dilema da li je to bio prekršaj za ”kreč”.

Mnogo velikih prilika za golove nije bilo većim dijelom drugog poluvremena, a onda je igrač Barcelone Jery Mina duboko u sudijskoj nadoknadi vremena postigao svoj već treći gol na Mundijalu i odveo utakmicu u produžetke.

U dodatnom vremenu, mnogo više prilika za postizanje golova imala je evropska selekcija, ali nekoliko sjajnih prilika nisu uspjeli iskoristiti pa se pristupilo izvođenju penala. Prvi promašaj zabilježio je Jordan Henderson u trećoj seriji da bi mu istom mjerom ekspresno uzvratio Uribe pogodivši prečku. Potom je promašio Bacca, a Dier je pogodio za konačan trijumf.

U četvrtfinalnim mečevima sastat će se: Urugvaj – Francuska, Brazil – Belgija, Hrvatska – Rusija i Švedska – Engleska. Takmičenje će biti nastavljeno u petak.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.