Šokirana lica Engleza nakon poraza od Hrvatske

Nogomet 11. jul 201822:46 > 22:48
REUTERS/Jon Super

Hrvatska je nakon produžetaka porazila Englesku sa 2:1 u polufinalu Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Grad London je za utakmicu Engleske i Hrvatske u polufinalu Svjetskog prvenstva u Rusiji organizirao najveće javno gledanje utakmice još od Europskog prvenstva u Engleskoj 1996. godine.

Gradske vlasti su za koncert i gledanje utakmice u Hyde Parku predvidjele 30 tisuća ulaznica koje su besplatno podijelile navijačima putem lutrije. Ulaznice su bile odmah razgrabljene, piše Index.

Isprva su uz refren “It's Coming Home” ekstatično proslavili vodeći pogodak svojih ljubimaca već u 5. minuti zahvaljujući Kieranu Trippieru. Međutim, euforija je splasnula izjednačenjem 63 minute kasnije golom Ivana Perišića. Hyde Park ubrzo je zanijemio. Uz muk, depresivni su se pogledi prenijeli cjelokupnim parkom površine oko 140 hektara.

U 109. minuti Mario Mandžukić kreirao je preokret. Hyde Park je potpuno utihnuo. Do konca produžetaka vladala je grobna tišina. Englezi su bili slomljeni. Žalit će još godinama.