Nogometaši Sarajeva u finišu poraženi u Bijeljini

Nogomet 22. jul 201819:42 > 19:43
Ilustracija

Nogometaši Sarajeva u pretposljednjem susretu 1. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine u Bijeljini su poraženi od Radnika sa 2:1 (1:0).

Domaći tim poveo je u 28. minuti sjajnim udarcem Nedima Mekića sa 25 metara. Rezultat je 69. minuti poravnao Haris Handžić, a pobjedu Radniku donio je Ognjen Đelmić u 89. munuti.

U posljednjem susretu 1. kola večeras se na stadionu Pecara sastaju Široki Brijeg i novi premijerligaš Tuzla City.

U subotu su odigrana prva četiri četri susreta 1. kola. Aktualni prvak Zrinjski na Tušnju je u derbiju pobijedio Slobodu sa 1:0. Istim rezultatom Željezničar je slavio Gabeli prptiv Goška, Krupa je na domaćem terenu bila bolja od Čelika sa 3:1, dok su Mladost i drugi novi premijerligaš – bijeljinska Zvijezda 09 igrali bez golova.