Pobjeda Zrinjskog, Čelik "srušio" Želju

Nogomet 30. jul 201806:55 > 06:58
FK Željezničar

U posljednjem susretu 2. kola BHT Premijer lige za nogometaše Čelik je pred oko 7.500 gledalaca na Bilinom polju savladao Željezničar s 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Anel Dedić, i to u 83. minuti na asistenciju Ševke Okića.

Okić se tako iskupio za promašaj sa otvaranja, kada nije iskoristio grešku Jovana Blagojevića, koji je u 6. minuti pokušao odigrati povratnu loptu za Antonia Pavića. Samo je uposlio Okića, koji je sam ušao u 16-erac, ali je njegov šut golman Vedran Kjosevski odbranio nogom.

Kjosevski je i u 45. minuti odbranio šut Fenana Salčinovića sa oko 13 metara iskosa sa desne strane.

Pavić je u sudijskom dodatku, na ubacivanje Dženana Zajmovića, iz blizine šutirao glavom preko gola.

Čelik početkom drugog poluvremena nije iskoristio sličnu priliku kao i na otvaranju prvog. Nakon slobodnog udarca, Matej Rodin je u 51. minuti šutirao glavom, ali je golman Ratko Dujković izbio loptu, koja je išla uz samu lijevu stativu.

Nakon gola, Salko Jazvin je u 84. minuti šutirao iz mrtvog ugla sa desne strane, ali je lopta kroz peterac izašla iz kaznenog prostora. Čelik je do kraja uspio sačuvati prednost.

U mečevima igranim ranije Zrinjski je u Mostaru slavio sa 3:1 protiv GOSK Gabele, dok je Sarajevo dalo četiri gola Mladosti.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.