Željezničar na Kipru završio evropsku epizodu

Nogomet 02. aug 201820:26 > 20:53
FK Željezničar

Fudbaleri Željezničara eliminisani su u drugom pretkolu Evropa lige od Apollona sa Kipra, a u drugom susretu poraženi su 3:1 u Nicosiji.

Armin Herić
Armin Herić
Armin Herić
Armin Herić
Armin Herić
Armin Herić

Loše je počelo za Željezničar u Nicosiji. Nakon samo 90 sekundi izabranici Milomira Odovića imali su negativan rezultat.

Već iz prvog napada Apollon je došao do vodstva. Veselinović je sa svoje polovine gurnuo loptu za Papoulisa – koji je savladao Kjosevskog za 1:0.

Već u 14. minuti moglo je biti 2:0, ali je Kjosevski na golu Željezničara odlično intervenisao. U 17. minuti Kjosevski je savladan, ali je lopta pogodila prečku.

Domaći jesu dominirali u prvom dijelu – ali su njihovi promašaji kažnjeni dvije minuta pred odlazak na odmor.

Dosuđen je korner za Željezničar, a nakon velike gužve u šesnaestercu najbolje se snašao Zec koji je pogodio za 1:1 i vratio nadu Željezničaru u prolazak dalje.

Podsjećamo, prije sedam dana na Grbavici Željezničar je poražen sa 2:1.

Željezničar je bio mnogo bolji početkom drugog poluvremena, ali u 58. minutu nova nesreća. Vranješ je loše startovao u svom šesnaestercu, a glavni sudac je dosudio najstrožu kaznu.

Sa 11 metara precizan je bio Papoulis, čime je praktično šanse za plasman Željezničara u treće kolo, pola sata pred kraj – sveo na minimum. Do konca meča rezultat se još jednom mijenjao. U sudijskoj nadoknadi na 3:1 rezultat je povisio opet Papoulis. Tako da je Željezničar ukupno poražen sa 5:2 u dvomeču, čime je končao ovogodišnju evropsku epizodu.

Apollon će u trećem pretkolu igrati sa boljim iz duela Brest – Atromitos, a Brest je slavio u prvom duelu sa 4:3.

Podsjećamo, Zrinjski se plasirao u treće pretkolo savladavši Vallettu na Malti sa 2:1.