Željezničar srušio prvaka, katastrofalan poraz Čelika

Nogomet 05. aug 201822:26 > 22:50
FK Željezničar

Nakon mečeva Širokog Brijega i Čelika na Pecari, te Željezničara i Zrinjskog na Grbavici kompletirano je treće kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine u sezoni 2018/2019.

Široki Brijeg je na svom terenu demonstrirao silu nad zeničkim Čelikom postigavši im šest golova, te se tako popeo na prvo mjesto premijerligaške tablice.

Ekipa Čelika poraz je upisala već nakon prvih 45 minuta, budući da su na odmor otišli sa tri gola u svojoj mreži.

Prvo je u 12. pogodio Čabraja, da bi u 28 na 2:0 povisio Begarić. U 35. je bilo 3:0, kada je strijelac bio Begonja.

Goleada na Pecari nastavljena je u 67. minuti. Na 4:0 povisio je Barišić. U 82. i Jurić se upisuje u listu strijelaca, a posljednji udarac i knock-out Čeliku u Hercegovini zadao je Bagarić, svojim drugim golom na ovom susretu.

Širokom je ovo sedmi bod u tri odigrana kola, a zbog ove partije imaju i najbolju gol razliku, 9:2.

Derbi trećeg kola odigran je na Grbavici. Viceprvak je dočekao aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine u fudbalu – te pobjedom najavio veliku borbu za tron bh. fudbala.

Željezničar je u samo nekoliko dana pretrpio smjenu trenera, ispadanje iz Evropa lige – ali su se potrudili da ostave dobar dojam pred svojim navijačima.

Dominaciju na terenu Željezničar je unovčio već u 36. minuti, a strijelac je bio Sulejman Krpić, pojačanje tima za novu sezonu.

Isti igrač pogodio je i četiri minute kasnije iz penala, čime je dodatno olakšao ostatak posla svojoj ekipi.

Željezničar je u nastavku držao loptu u svom posjedu, stvarao prilike ne dozvolivši protivniku da napravi nešto ozbiljnije u napadu i eventualno ugrozi vodstvo.

Do kraja susreta ostalo je 2:0, te je tim Milomira Odovića Zrinjskom nanio prvi poraz ove sezone.

Ranije u nedjelju, 5. augusta svoje susrete su igrali GOŠK i Zvijezda 09, te Sloboda i Sarajevo.
GOŠK je, podsjećamo upisao prvi bod ove sezone, odigravši 2:2 sa ekipom koja je novi član Premijer lige. Zvijezda je i u ovom meču ostala neporažena, ali i dalje su bez ijedne pobjede. U sva tri dosadašnja susreta igrali su neriješeno.

Sloboda i Sarajevo su na Tušnju odigrali također jedan od derbija kola, a zadovoljniji sa terena su otišli igrači Sarajeva. Slavili su golom Velkoskog u prvoj minuti nadoknade izgubljenog vremena u prvom poluvremenu.

Detaljnije o ovim utakmicama OVDJE.

U subotu, 4. augusta odigrana su dva meča. Četiri gola, ali bez pobjednika publika je vidjela u Bijeljini, gdje su igrali Radnik i Krupa. Prvu pobjedu u Premijer ligi u historiji kluba upisao je novajlija Tuzla City, koji je na gostovanju kod Mladosti u Doboju kod Kaknja slavio sa 1:0.