Sušić osvojio prvi trofej u trenerskoj karijeri

Nogomet 06. aug 201807:41 > 07:49
Arhiv

Fudbaleri turskog Akhisarspora, na čijem se čelu nalazi bivši selektor reprezetancije BiH Safet Sušić, u utakmici turskog Superkupa porazili su Galatasaray.

Jevgen Seleznjov je u petoj minuti poveo za Akhisarspor, a Eren Derdiyok izjednačio u 79. minuti.

Utakmica je odigrana u Torku Areni, u Konyi.

Fudbaleri Galatasaraya imali su više udaraca prema golu, veći posjed lopte, veću preciznost dodavanja i skoro dvostruko više dodavanja.

Utakmicu je sudio Cuneyt Cakir koji je koristio VAR tehnologiju. Cakir je u 44. Minuti susreta Danyju Nounkeu (Akhisarspor) pokazao žuti karton, nakon čega je dobio upozorenje preko VAR-a da bi mogao biti u pitanju crveni karton. Cakir je koristio VAR, ali odluku nije promijenio.

VAR je tako po prvi put korišten u meču turskog Superkupa.

Regularni dio utakmice završen je rezultatom 1-1, nakon čega su igrani produžeci. Pošto ni tada nije bilo pogodaka, prešlo se na izvođenje penala (4:5).

Sušić je tako osvojio prvi trofej u svojoj trenerskoj karijeri.