Atalanta poslije osam golova Sarajevu, "natrpala" i Haifu

Nogomet 09. aug 201822:34 > 22:35
REUTERS/Massimo Pinca

Atalanta je prejaka za ovaj nivo fudbala. Kašljucao je tim iz Bergama na početku, igrao samo 2:2 u prvom meču protiv Sarajeva, ali je zatim na Koševu osmicom najavio siguran plasman u Ligu Evrope.

Italijanski klub nije ustukao ni na večerašnjem gostovanju Hapoelu iz Haife. Atalanta je slavila sa 4:1 i praktično osigurala plasman u naredno kolo. Očigledno je da je Gasperini namjestio ekipu, bar da sigurnim korakom maršira u kvalifikacijama.

Nije u Izraelu počelo dobro po Atalantu. Centaršut sa lijeve strane Buzgalo je remenom poslao u malu mrežu. Gorele su tribine, ali je ubrzo uslijedio hladan tuš. Do poluvremena je Atalanta imala prednost. Bilo je potrebno samo tri minuta gostima da okrenu rezultat.

Prvo je Hateboru pogodio, a potom je Zapata izbjegao ofsajd zamku i pogodio dalji ugao, piše Mozzartsport.

Atalnta je bila bolji rival i u drugom poluvremenu. Gosti su napadali i ovjerili trijumf preko Pašalića. Međutim, Atalanta nije željela da stane. Četvrti pogodak postigao je Barov.