Pijevci nadvisili Svrake – Kane nastavio augustovski post

Nogomet 11. aug 201815:32 > 15:34

Fudbaleri Tottenhama savladali su Newcatslea na strani sa 2:1 u prvom kolu nove sezone Premijer lige.

Sva tri pogotka na Saint James parku viđena su u prvih 18 minuta, iz prva tri udarca na meču, i svaki od njih postignut je glavom.

Jan Vertonghen je doveo Tottenham u vođstvo u osmom, poslije kornera i dodavanja glavom Davinsona Sancheza, da bi samo tri minuta kasnije Hoselu iskoristio sjajan centaršut Matta Richiea i poravnao rezultat.

Pobjedu ekipi Mauricioa Pochettinoa donio je Dele Alli u 18. minutu, poslije centaršuta Sergea Oriea.

Za Tottenham je cijeli meč igrao Harry Kane, iako se očekivalo da neće biti u startnoj postavi, međutim, sjajni napadač nije uspio da prekine augustovski post. Kanu je to 14. utakmica u nizu u augustu na kojoj nije zatresao mrežu. Za to vrijme je uputio ukupno 44 šuteva ka golu.

Poslije zanimljivih 20 minuta utakmice, do poluvremena nije viđena nijedna šansa, da bi u nastavku Newcastle bio bolji rival i može se reći da je nezasluženo neporažen.

Prijetila je Benitezova ekipa Hugou Llorisu, ali je u dva navrata okvir gola spašavao Francuza – Mohamed Dijame je pogodio stativu, a Soaomon Rondon prečku.

Zanimljivo, dva tima su na Sain James parku igrala i na startu prošle sezone. Tada je Tottenham slavio sa 2:0.

Pogledajte raspored prvog Premijer lige.