Moćan start Liverpoola, West Ham ispraćen sa 4 komada

Nogomet 12. aug 201816:02 > 16:03

Liverpool je u duelu prvog kola Premier League zabilježio sigurnu pobjedu nad West Hamom - 4:0.

Redsi su stigli do prednosti u 19. minutu, Mohamed Salah je nastavio tamo gde je stao prošle sezone i zatresao mrežu nakon ubačene lopte Robertsona.

U akciji je učestvovao i Naby Keita, ovogodišnje pojačanje Liverpoola iz Leipziga

Na sličan način Liverpool je postigao i drugi gol, požrtvovani Milner je uspio da stigne loptu prije nego što je otišla u gol-aut i praktično je servirao na nogu Sadio Maneu, koji je nije imao težak posao, pa je domaćin na poluvremenu vodio 2:0.

Pitanje pobjednika bilo je praktično riješeno u 53. minutu, kada je Firmino uposlio Manea, a Senegalac postigao drugi gol na meču, doduše iz sumnjive pozicije. Odličan start sezone za novu Liverpoolovu “desetku”.

Daniel Sturridge je samo 24 sekunde nakon ulaska sa klupe (88. minut) uspio da se upiše u strijelce i postavi konačnih 4:0.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobeda Liverpoola nad West Hamom u Premier League i neuspješan debi novog menadžera “Čekićara” Manuela Pellegrinija. Četvrti put zaredom, tim Jurgena Kloppa je pomenutom rivalu dao četiri gola.

Zanimljivo da je Salah u finišu meča imao bliski susret sa jednim mladim navijačem, koji je utrčao na teren da ga zagrli.

U isto vrijeme, Southampton i Burnley su odigrali prvi meč bez golova u novoj sezoni Premier League.