Široki u nadoknadi savladao Mladost, revija golova u Gabeli

Nogomet 15. aug 201819:27 > 19:31
Pixabay. com

U okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u terminima od 17:00 i 17:30 odigrana su četiri meča.

Mladost iz Doboja kod Kaknja u posljednjim minutama meča poražena je od Širokog Brijega na svom terenu. Jedini gol na meču postigao je Matić, kojim je privremeno vratio svoj tim na čelo tabele.

Čelik je nakon prošlosedmičnog trijumfa nad Zrinjskim nastavio sa dobrim rezultatima. U Bijeljini su kod Radnika izborili remi – bez golova, i time došli do šestog mjesta u ovoj sezoni.

GOŠK iz Gabele je u duelu protiv Tuzla Cityja upisao prvi trijumf ove sezone. U Gabeli je bilo 3:2 za domaćine, što je i najefikasniji meč danas.

Domaći su poveli golom Ereiza u 21. minuti, da bi samo sedam minuta poslije bilo 2:0, a slavljenik je bio Vidmar.

Tim rezultatom otišlo se i na odmor, a u 62. minuti Kostić iz penala pogađa za 2:1. U 85. minuti Kulović je golom povisio prednost na susretu i time obezbijedio tri boda gostima.

Do kraja meča Tuzla City je uspjela postići još jedan gol – ali snage za remi nisu imali.

Drugu pobjedu u nizu zabilježila je i tuzlanska Sloboda, koja je nakon slavlja u lokalnom derbiju protiv Tuzla Cityja slavila i protiv Krupe sa 1:0.

Gol za pobjedu postigao je Vidović u 72. minuti.

U 20:15 minuta igra se najveći derbi u BiH. Na stadionu Grbavica Željezničar će ugostiti Sarajevo. Plavi moraju slaviti ukoliko ponovo žele na čelo lige, dok Sarajevo ima gorak okus iz prethodnog kola, kada su pobjedu na Koševu prokockali protiv GOŠK-a.