Sjajan derbi na Grbavici: Željo i Sarajevo podijelili bodove

Nogomet 15. aug 201821:08 > 22:06
Fena

Sjajnu fudbalsku predstavu na Grbavici su odigrali fudbaleri Željezničara i Sarajeva u okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat nakon 90 minuta igre u vrhunskoj atmosferi na stadionu glasio je 2:2.

Ekipa Željezničara bolje je i agilnije otvorila susret, a u sedmoj minuti došli su i do gola, koji je poništen zbog ofsajda.

Domaći tim više je bio na polovini protivnika, kružili su i tražili priliku za gol – međutim odbrana Sarajeva bila je na visini zadatka. U uvodu bilježimo i nešto grublju igru na obje strane.

U momentima kada je gol Sarajeva “visio u zraku”, gosti su poveli. Igrala se 15. minuta kada je Rahmanović odlično probio po lijevoj strani, loptu je s linije gola Željezničara izbio Pavić – ali samo do fudbalera Sarajeva Tatara koji ju je zakucao pod prečku za veliko slavlje više od 1.500 navijača Sarajeva na stadionu Grbavica.

N1

Na izjednačenje susreta nije se dugo čekalo. Školsku akciju, odnosno kontranapad Željezničara završio je Zajmović, a prethodno ga je odlično pronašao tragičar kod prvog gola – Pavić.

Željezničar je do novog gola stigao u 33. minuti – ali je poništen napadaču Krpiću zbog ofsajda. Odbrana Sarajeva loše je reagovala na centaršut, ali srećom po njih igrač koji je u prošlosti nosio bordo dres – bio je u nedozvoljenoj poziciji.

Šest minuta kasnije – prednost na semaforu u korist Sarajeva. Vedran Kjosevski je intervenisao nakon jednog udarca, a lopta je stigla do Ahmetovića.

N1

Napadač Sarajeva je prevario odbrambenog igrača Željezničara, petom uposlio Rahmanovića koji pogađa za 2:1 i novo oduševljenje bordo navijača.

Do poluvremena Željezničar je stvorio nekoliko prilika preko Jazvića i Blagojevića koji je prijetio iz slobodnog udarca – ali rezulat se nije promijenio.

Prvo poluvrijeme okončano je sa 2:1 za goste u derbi susretu kakav dugo navijači i jednog i drugog tima nisu gledali na našim terenima.

N1

Nastavak susreta donosi novi poništen gol domaćimigračima. U 47. minuti fauliran je golman Sarajeva, te je glavi suda poništio gol domaćima. Odmah nakon toga pokušao je i Vranješ – ali izrazito neprecizno. U uvodnim minutama susreta evidentno je bilo da se Sarajevo orijentisalo na odbranu gola, dok je domaći sastav svim silama pokušavao izjednačiti rezultat.

Trebalo je izabranicima Husrefa Musemića petnaestak minuta da se oslobode pritiska domaćih. U 58. minuti imali su fantastičnu priliku za povećanje vodstva.

Prvo je Stanojević sa 25 metara pogodio prečku, a na odbijenu loptu natrčao je Ahmetović koji glavom loptu šalje pored gola. Dvije minute kasnije – ponovo je Ahmetović u dobroj šansi. Odlično je šutirao – ali je Kjosevski još bolje odbranio.

Željezničar je uzvratio u 62. minuti preko Krpića, ali njegov udarac glavom odlazi pored stative. U tim momentima susret je prekinut zbog bakljade na južnoj tribini, gdje se nalaze najvatreniji navijači Željezničara. Iako nedozvoljena aktivnost na stadionima, priredili su spektakl za gledatelje i fotoreportere.

N1

Mala pauza kao da je više godila domaćim igračima – koji su došli do novog poravnanja susreta. Igrala se 73. minuta kada je Zajmović opet matirao Kovačevića za novo slavlje domaćih igrača i navijača. Blagojević je centrirao, a na pravom mjestu po drugi put je bio Zajmović – 2:2.

Do kraja susreta oba tima imali su svoje šanse da dođu do punog plijena. Audkor je dvije minute prije kraja bio u najboljoj. Nakon jednog ubačaja nije na vrijeme stigao da sa gol-linije ubaci loptu u mrežu, te je rezultat na semaforu je ostao izjednačen, 2:2.

Nakon pet odigranih kola Široki Brijeg je prvi sa 11 bodova, Željezničar je drugi sa 10, dok je Sarajevo na trećem mjestu sa 8 osvojenih bodova.