Oproštaj prvaka BiH od Evrope

Nogomet 16. aug 201821:16 > 21:50
AFP/Ilustracija

Bosna i Hercegovina ostala je bez ijednog predstavnika u evropskim fudbalskim takmičenjima nakon što je Zrinjski eliminisan u trećem pretkolu Evropa lige od Ludogoretsa. Rezultat u uzvratu glasio je 1:1, što nije bilo dovoljno.

Oni su na stadionu Pecara odigrali uzvrat sa bugarskim predstavnikom, a imali su zadatak da nadoknade i prestignu poraz od 1:0 kojeg su doživjeli prije sedam dana.

Već u 24. minuti navijači domaćeg tima dobili su “hladan tuš”. Keseru je šutirao, a lopta se odbila od Jakovljevića i završila u golu hercegovačkog tima. Zrinjski nije mogao naći način da ugrozi gol protivnika, a do poluvremena gosti su imali još jednu vrlo ozbiljnu priliku da udvostruče vodstvo. U prilici je bio Misidjan u 43. minuti.

Slišković je u nastavku uveo Jovića i Filipovića nebi li povećao agilnost u napadu, međutim gosti su uspjevali u naumu “umrtvljavanja” igre kako bi sačuvali ukupnu prednost koja je iznosila 2:0 u tom trenutku.Zrinjski je nakon početnih minuta drugog dijela uspio preuzeti inicijativu, ali osim par poluprilika – nisu ozbiljnije prijetili.

U 69. minuti Wanderson je imao sjajnu priliku, kada je sam izašao pred golmana Zrinjskog, ali je prvo spasio Stojkić, nakon njega i Jakovljević sa gol linije.

Mograo je Zrinjski do gola u 80. minuti, i to u dva navrata. Prvo je golman Renan odbranio udarac Bilbije, a onda je Jović zakasnio nakon kornera i gužve u petercu Ludogoretsa. Igrači Blaža Sliškovića uspjeli su izjednačiti na 1:1 u posljednjim momentima susreta, i tako se časno oprostiti od takmičenja. Strijelac je bio Bilbija.

Ludogorets će za grupnu fazu Evropa lige u play-offu igrati protiv ekipe Torpedo Kutaisi iz Gruzije.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.