Prvak stradao na Koševu, Željo bolji od Tuzla Cityja

Nogomet 19. aug 201822:04 > 22:05
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara ostvarili su pobjede u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je u derbiju kola na Koševu večeras pobijedilo aktuelnog prvaka, ekipu mostarskog Zrinjskog sa 4:2. Junak utakmice bio je Mersudin Ahmetović koji je postigao tri gola, u 24., 49. i 61. minuti, dok je jedan pogodak za domaći tim postigao Krste Velkoski u 32. minuti iz penala.

Golove za Zrinjski postigli su Samir Bekrić u 45. i Nemanja Bilbija u 64. minuti.

Željezničar je na Tušnju slavio protiv Tuzla Cityja sa 2:0 i ovom pobjedom ponovo preuzeo lidersku poziciju na tabeli.

Golove za tim sa Grbavice postigli su Ivan Čurjurić u 56. i Stojan Vranješ u 90. minuti.

Jučer su odigrana tri meča 6. kola.

Čelik je upisao treću pobjedu u sezoni savladavši na Bilinom polju ekipu Zvijezde 09 sa 2:0, dok je Krupa s ubjedljivih 3:0 savladala Gošk.

Radnik je u Bijeljini pobijedio Mladost sa 3:1, nakon što je imao zaostatak od jednog gola.

U posljednjem kemu kola u ponedjeljak igraju Široki Brijeg – Sloboda.