Bilbija izveo Zrinjski iz agonije, nova pobjeda Slobode

Nogomet 25. aug 201821:03 > 21:50
Facebook/HŠK Zrinjski Mostar

Ekipa Slobode došla je do treće pobjede u prvenstvu nakon što su u sedmom kolu savladali Radnik iz Bijeljine sa 2:0.

Tim koji već četvrto kolo ne zna za poraz dospio je na četvrto mjesto tablice, a do tog podviga su ih vodili Baraban i Zukić.

Baraban je u 63. minuti doveo svoj tim u vodstvo, a sva tri boda obezbijedio je Zukić golom 10 minuta prije kraja.

FENA/Miroslav Petrović

Da imaju namjeru izaći iz krize – Zrinjski je pokazao i u susretu protiv Tuzla Cityja. Tim Blaža Sliškovića uoči ovog meča imao je tri vezana poraza od Željezničara, Čelika i Sarajeva, a na domaćem terenu propisno ih je napatio novajlija – Tuzla City.

Zrinjski jeste dominirao – ali da su “tvrd orah”, igrači Tuzla Cityja dokazali su i u ovom meču. Stvorili su i oni svoje šanse – ali golova u prvom dijelu nije bilo.

Nastavak je također donio mnogo uzbuđenja – ali mreže golmana su mirovale sve do 70. minute.

Gol, i to vrlo lijep, za vodstvo donio im je jedan od najboljih igrača Nemanja Bilbija. Ispostavilo se – to je bio i konačan rezultat meča, a gostima je ostao gorak okus budući da su promašili mnogo izglednih šansi za pozitivan rezultat.

Ranije danas završena su dva meča. Sarajevo je u gostima slavilo protiv Zvijezde u Ugljeviku sa 4:0, dok su Mladost i Čelik remizirali 1:1.

Sutra se igraju susreti GOŠK – Široki Brijeg i Željezničar – Krupa.