Liga prvaka za žene: Poraz SFK 2000 od Chelseaja na Koševu

Nogomet 12. sep 201817:52 > 17:54
Screenshot.

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo poražene su u provom meču šesnaestine finala Lige prvaka od igračica Chelseaja, rezultatom 5:0.

Susret je odigran na stadionu Asim Ferhatović – Hase, a londonska ekipa od samog starta imala je inicijativu koju su “unovčili” četiri puta.

Već u šestoj minuti bilo je 1:0 za gošće, a na pas Ji So-Yun pogodila je Bright. Napadi igračica Chelseaja nizali su se jedan za drugim, a plodom su urodili u 22.

Carney je centrirala, a Spence pogodila za 2:0. Četernaest minuta kasnije – postavljen je konačan rezultat prvog poluvremena. Thorsdottir je bila precizna nakon greške u kaznenom prostoru.

Nastavak meča donio je sličnu sliku kao i u prvom dijelu. Izabranice Samire Hurem pokušale su ublažiti veliko vodstvo, međutim fudbalerke Chelseaja niti u jednom momentu nisu posustajale od toga da u Sarajevu naprave što bolji rezultat, ali su igračice tima iz Sarajeva uspjele obraniti svoj gol.

U 81. minuti dosuđen je penal za gošće, Kirby je šutirala, ali je Hasanbegović na golu SFK 2000 odbranila njen udarac.

U momentima kad se očekivao posljednji zvižduk na susretu, igračice Chelseaja postigle su još dva gola, u samo dvije minute.

Prvo je Ji So-Yun pogodila udarcem sa 17 metara, da bi u 89. Engman prevarila dvije odbrambene igračice Sarajeva i postigla gol za visokih 5:0.

Uzvrat u Londonu zakazan je za 26. septembar.