Sarajevo, Sloboda, Zrinjski i Krupa u osmini finala Kupa BiH

Nogomet 19. sep 201819:02 > 19:06
Fena

Nogometaši Sarajeva plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine. Sarajevo je danas u Vrapčićima pobijedilo Velež s 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Velkoski u 58. minuti.

Plasman u osminu finala izborila je i SLoboda koja je u gostima slavila protiv Metalleghea sa 1:0 golom Zukića u finišu susreta.

Krupa je u Zenici pobijedila Čelik s 2:1, dok je Zrinjski nakon boljeg izvođenja penala u gostima pobijedio Tuzla City sa 4:2. Rezultat nakon 90 minuta bio je 0:0.

TOŠK je porazio Goražde s visokih 3:0, a dalje ide i Zvijezda iz Gradačca koja je slavila u gostima protiv Pobjede sa 3:1. Također, dalje ide i OFK Sloga koja je sa visokih 4:0 porazila Slaviju.

Rezultati susreta šesnaestine finala:

Modriča: Alfa Modriča – Borac 1:3
Konjic: Igman – Rudar Prijedor 0:2
Gradiška: Kozara – Radnik 1:4
Mostar: Velež – Sarajevo 0:1
Maglaj: Moševac – Rudar Kakanj 1:1 (penali 4:5)
Tuzla: Tuzla City – Zrinjski 0:0 (penali 2:4)
Kikači: Mladost – Leotar 3:2

U posljednjem meču šesnaestine finala od 19.30 igraju Široki Brijeg – Željezničar.