Vedo dva puta u metu

Nogomet 22. sep 201817:26 > 19:54
REUTERS/Fabian Bimmer

Nogometaši Herthe na krilima bivšeg reprezentativca BiH, Vedada Ibiševića, slavili su s 4-2 u Berlinu protiv Borussije (M) u 4. kolu Bundeslige, dok je Bayern u derbiju sa 2:0 slavio na gostovanju kod Schalkea.

Hertha je, uz dva gola Ibiševića, protiv Borussije (M) doška do treće pobjede u sezoni i s 10 bodova vode ispred prvaka Bayerna koji navečer igra kod Schalkea. Hoffenheim je propustio ubilježiti pobjedu protiv Borussije (D), vodili su s 1-0 pogotkom Joelintona (44) i imali igrača više nakon što je Diaalo zaradio crveni karton zbog prekršaja nad Andrejem Kramarićem. Šest minuta prije kraja Pulišić je spasio “žuto-crne” od poraza. Kramarić je igrao do 78. minute, a Borussia je sada treća s 8 bodova, dok je Hoffenheim deseti s četiri boda.

Wolfsburg je kod kuće izgubio od Freiburga s 1-3, a Josip Brekalo je u igru ušao kod domaćina u 68. minuti. Uspješan je kao gost bio i Werder kod Augsburga (3-2), dok je Nuernberg s 2-0 slavio protiv Hannovera.

Nogometaši Bayerna, koje vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, ostali su maksimalni i nakon 4. kola Bundeslige nakon što su slavili kod Schalkea s 2-0.

Već u 8. minuti pogodio je James Rodriguez, a u 64. minuti Robert Lewandowski je realizirao kazneni udarac. Bavarci vode s 12 bodova ispred Herthe (10), dok je momčad iz Gelsenkirchena zadnja na ljestvici, još uvijek bez bodova.