Široki bolji od Zvijezde, remi Mladosti i Želje

Nogomet 23. sep 201821:29 > 21:32
FENA/Denis Leko

NK Široki Brijeg nakon puno muke pobijedio je na svom terenu Zvijezdu 09 rezultatom 2:0.

Posljednja momčad na ljestvicu došla je na Peceru s jednim ciljem – da obrani vlastitu mrežu. Gosti su uspješno odolijevali napadima domaćih nogometaša sve do 75. minute kada je gol za vodstvo 1:0 zabio Josip Kvesić.

U 85. minuti autogol je postigao Kristijan Tojčić i tako riješio sve dvojbe oko konačnog ishoda utakmice.

Široki je tako prekinuo niz od četiri utakmice bez prvenstvene pobjede i sa 17 osvojenih bodova nakon deset odigranih kola nalazi se na četvrtom mjestu ljestvice Premijer lige BiH.

Ispred Širokog su Sarajevo i Željezničar sa po 21 bodom te Zrinjski na trećem mjestu sa 19 bodova.

Već za tri dana momčad Goce Sedloskog gostuje kod vodećeg Sarajeva u derbiju 11. kola.

Remi Čelika i Tuzla Cityja

Čelik i Tuzla City odigrali su u okviru 10. kola BHT Premijer nogometne lige dosta dinamičnu utakmicu, u kojoj je bilo i dosta šansi, a susret je završen neriješenim rezultatom 1:1 (0:0).

Gosti su prvi poveli, u 64. minuti nakon auta sa desne strane, a strijelac je bio rezervista Nermin Crnkić. Čelik je u 68. minuti poravnao iz penala, kojeg je skrivio Stefan Vukmirović, jer je u svom 16- ercu srušio Dinu Bevapa.

Siguran realizator bio je kapiten Anel Dedić, koji je poravnao na 1:1. Zanimljivo je da su domaći penal tražili i u 31. minuti, kada je u 16- ercu gostiju pao Ševko Okić, kao i u 57. minuti, kada je lopta pogodila u ruku jednog gostujućeg igrača.

Gosti su prvom poluvremenu bili bolji i imali više šansi. Nakon kornera u 21. minuti, stoper Ivan Kostić je dobro šutirao glavom, ali je golman Branislav Ružić uspio izbiti nezgodan šut.

Ružić je i u 25. minuti odbranio šut Miloša Stojčeva, koji je bio sam na oko 13 metara iskosa sa lijeve strane. Ubiparip je u 37. minuti dobro šutirao sa oko 18 metara, a golman Ružić se ispružio koliko je dug.

Na njegovu i sreću Čelika, lopta je zamalo otišla pored desne stative. Gol domaćih opasno je visio i u 43. minuti, ali je Ubiparip, iako neometen niotkoga, sa oko 10 metara šutirao preko gola.

Drugo pluvrijeme ponovo je bolje počeo Čelik. Dobar šut Aldina Šišića u 52. minuti sa oko 25 metara golman Fejzić kratko odbio. Minutu kasnije Dedić je iskosa sa desne strane pogodio samo spoljni dio mreže gostujućeg gola.

Zaprijetio je i Haris Dilaver u 59. minuti, nakon što je prošao po lijevoj strani i šutirao po zemlji, ali je lopta otišla pored gola Tuzlaka. Promašaje domaćina, na već opisani način, kaznio je u 64. minuti Crnkić, ali se Čelik nije predavao te su iz penala u 69. minuti poravnali na 1:1 te uspjeli osvojiti bod.

Čelik je pokušavao napraviti potpuni preokret, ali u tome nisu uspjeli pa je susret završen neriješenim rezultatom. Gosti su bili bolji u prvom, a domaćini u drugom poluvremenu.

Četiri gola na meču Mladosti i Željezničara

Nogometaši Mladosti i Željezničara u Doboju kod Kaknja igrali su neriješeno 2:2 (1:0) u susretu 10. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Domaći tim poveo je u 45. minuti golom Bahrudina Atajića. Željezničar je izjednačio u 57. minuti, a strijelac je bio Asim Zec. Šest minuta kasnije Mladost je ponovo došla do prednosti pogotkom Damira Sadikovića, a konačani rezultat u 78. minuti postavio je Sermir Dacić.

Željezničar se vrhu tabele sa 21 bodom izjednačio s vodećim Sarajevom, koji ima bolju gol razliku, dok je Mladost ostala na 9. mjestu sa 10 bodova.

Preostala dva susreta 10. kola igraju se večeras od 19.30 sati na stadionima Bilino polje i Pecara na kojim se sastaju Čelik – Tuzla City te Široki Brijeg – Zvijezda 09.