Mrkela: Stojković mora na liječenje

Nogomet 23. sep 201822:01 > 22:02
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Sportski direktor Crvene zvezde Mitar Mrkela ocijenio je da se jasno vidi da je gol njegove ekipe u večerašnjoj utakmici protiv Partizana regularan i oštro je kritikovao golmana "crno-bijelih" Vladimira Stojkovića zbog izjave da će se odreći državljanstva Srbije.

“Sasvim jasno se vidi da je lopta u vazduhu prešla gol liniju pola metra, gol je čist kao suza. Kao sportista ne mogu da prihvatim ovakve izjave golmana Stojkovića, izjave zadojene mržnjom. Ovakvo ponašanje zahtjeva hitno liječenje, ovo je za psihijatriju”, rekao je Mrkela novinarima.

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su večeras neriješeno 1:1, u 158. “vječitom derbiju”. Partizan je poveo u 33. minutu golom Ricarda Gomesa, a izjednačio je Richmond Boakye u 72. minutu, poslije sporne situacije, pošto je nejasno da li je lopta prešla gol liniju.

Stojković je poslije utakmice bio iznerviran i rekao je da ga je sramota što je Srbin i da će se odreći srbijanskog državljanstva.