Prva ovosezonska pobjeda Valencie u Primeri

Nogomet 29. sep 201814:45 > 14:54
Ilustracija

Fudbaleri Valencie ostvarili su tek prvu pobjedu u novoj sezoni, pošto su u meču sedmog kola Primera savladali Real Sociedad u gostima 1:0.

Domaći tim bio je bolji u prvom poluvremenu, propustio je nekoliko prilika, ali su gosti ipak bili ti koji su došli do gola – u 40. minutu strijelac je bio Kevin Gameiro, koji je na drugoj stativi sačekao loptu Cherysheva po zemlji i zakucao je u mrežu.

Tri minuta kasnije golman Neto odbranio je udarac Elustonda i spasio Sljepe miševe, a Neto je izrastao u heroja meča u 67. minutu, kada je pročitao i odbranio udarac sa penala Willianu Joseu.

Slijepi miševi su prethodno remizirali u čak četiri meča, a sada imaju osam bodova, baš koliko i Sociedad.