United nastavlja da posrće, West Ham ubjedljiv

Nogomet 29. sep 201815:23 > 15:36

U prvom meču subotnjeg programa sedmog kola Premier lige West Ham je ostvario prvu pobjedu na domaćem terenu u sezoni i sa 3:1 savladao Manchster Unitedd.

Pred rasprodatim tribinama London stadiona i 57.000 navijača West Ham je odigrao najbolji meč ove sezone kojim je tokom svih 90 minuta bio organizovaniji, kvalitetniji i efikasniji rival.

Marko Arnautović se vratio u tim poslije povrede i uz Marka Noblea, Felipea Andersona i Declanea Ricea bio je najzapaženiji igrač u ekipi Manuela Pellegrinija.

Prvi gol vidjeli (pogledajte ovdje) smo već u petom minutu, Zabaleta je probio po desnoj strani, a sa peterca, Anderson prevario De Geu. Ponovljeni snimak je pokazao da je u začetku akcije Zabaleta bio nekoliko centimetara u ofsajdu.

U 43. minutu posle kornera, Jarmolenko je dugo tražio prostor pored Matića da uputi udarac na gol, na kraju šutirao lijevom nogom, a lopta je pogodila Lindelofa i otišla u bliži ugao za 2:0.

U drugom poluvremenu Manchester je bio nešto bolji, ulazak Rashforda je malo konktretizovao igru u napadu, a Mourinho je na teren pored njega ubacio  Freda i Matu. Svakako da će veliku kontraverzu da izazove izmena Paula Pogbe, kojeg je u 78.minutu, Portugalac povukao sa terena, kao i izostanak Alexis Sancheza, koji je na današnjem meču bio na tribinama.

Samo što je zamijenjen Pogba ekipa Josea Mourinha je smanjila prednost domaćih, korner je izveo Luke Shaw, a sa peterca  petom je gol postigao Marcus Rashford. I prije i poslije primljenog gola West Ham je imao nekoliko odličnih kontranapada koje nisu uspjeli da iskoriste sve do 73. minuta kada je pas Marka Noblea kroz sredinu iskoristio Marko Arnautović za svoj četvrti gol u sezoni i konačnih 3:1.

Njaveću šansu za Unaited na meču imao je Felaini, ali je njegov šut šut odbranio Fabianski u samom finišu meča.

Ako se gleda učinak fudbalera u 2018. godini od Marka Arnautovića jedini efikasniji – golovi plus asistencije – je Mohamed Salah, jer reprezentativac Austrije ime 10 golova i sedam asitencija.