Zrinjski ponovo na vrhu Premijer lige BiH

Nogomet 29. sep 201818:32 > 18:34
Fena

Ognjen Todorović i Nemanja Bilbija bili su strijelci u pobjedi Zrinjskog 2:0 nad tuzlanskom Slobodom.

Susret 12. kola Premijer lige BiH presudile su dvije velike pogreške gostujućih nogometaša, po jedna u svakom poluvremenu.

U prvoj situaciji, u 45. minuti, Muamer Adžem pokušao je vratiti glavom loptu svom vrataru, ali je povratni pas presjekao Miloš Filipović. Njegov šut obranio je Goran Vukliš, no odbijanac je u mrežu pospremio Todorović.

Drugi gol pao je u 80. minuti, nakon što je Frane Čirjak ukrao loptu Ivanu Barabanu u njegovom kaznenom prostoru, zatim je uposlio Bilbiju koji sa 6-7 metara prizemnim šutom pogađa za 2:0.

Zrinjski se zahvaljujući ovoj pobjedi popeo na vrh ljestvice. “Plemići” imaju 25 bodova, bod više od drugog Sarajeva i tri od trećeg Željezničara, koji imaju utakmicu manje.

Sarajevo večer ugošćuje Radnik, a Željezničar u nedjelju Gošk.