Džekina noć za pamćenje, Vlašić srušio Real

Nogomet 02. okt 201822:21 > 22:22
REUTERS/Tony Gentile

Edin Džeko postigao je tri gola u pobjedi Rome nad Viktorijom Plzen od 5:0, u drugom kolu grupe G Lige prvaka.

Reprezentativac BiH je već u 3. minuti načeo mrežu češkog kluba, a u 40. je pogodio za povećanje vodstva. U 64. minuti bilo je 3:0 nakon pogotka Cengiza Undera, a mladi Justin Kluivert je u 73. minuti pogodio za 4:0. Konačan rezultat postavio je Džeko u 90. minuti, kome je to bio prvi “hat-trick” u Ligi prvaka.

Ovom pobjedom Roma se izjednačila na tabeli sa Realom, koji je pretpio iznenađujući poraz u Moskvi od CSKE, rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola za ruski tim, koji je preuzeo lidersku poziciju na tabeli, bio je Nikola Vlašić u 2. minuti.

Ajax uzeo bod Bayernu

Nogometaši Benfice pobijedili su u Atini ekipu AEK-a sa 3:2, u drugom kolu grupe E Lige prvaka.

Ekipa iz Lisabona došla je do prve pobjede, iako je cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem manje.

Haris Seferović u 6. minuti je doveo Benficu u vodstvo, koje je udvostučio Alex Grimaldo u 15. minuti. Ruben Dias je u 45. minuti dobio drugi žuti karton te su Portugalci cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje. To su iskoristili domaći koji su preko Viktora Klonaridisa za deset minuta anulirali vodstvo Benfice. Ipak, Alfa Semedo u 73. minuti postiže pogodak za pobjedu Benfice.

U drugom meču u grupi bodove su u Münchenu podijelili Bayern i Ajax. Bavarci su poveli u 4. minuti golom Matsa Hummelsa, a bod Ajaxu donio je Noussair Mazraoui u 22. minuti.

Pobjeda Manchester Cityja u Njemačkoj

Nogometaši Manchester Cityja upisali su prvu pobjedu u ovoj sezoni u Ligi prvaka.

Engleski tim je na gostovanju u Njemačkoj slavio protiv Hoffenheima sa 2:1. Domaći su došli u vodstvo u 1. minuti golom Ishaka Belfodila, a Sergio Aguero je u 8. pogodio za izjednačenje. Pobjedu Cityju donio je David Silva u 87. minuti.

U drugom meču u grupi Lyon i Šahtar su podijelili bodove odigravši 2:2. Gosti su bolje otvorili meč, a golom Juniora Moraesa u 45. minuti poveli s 0:1. Junior Moraes je u 55. postigao svoj drugi pogodak za veliko vodstvo ukrajinskog tima.

No Francuzi su nisu predavali te su golovima Mousse Dembelea u 70. i Lea Duboisa u 72. minuti uspjeli doći do izjednačenja.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.