Mladi bh. fudbaleri poraženi od Portugala

Nogomet 16. okt 201822:00 > 22:03
FSBiH

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Funchalu od Portugala sa 4:2, u posljednjem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019. u Italiji i San Marinu.

Mladi bh. nogometaši, kojima je večeras igrala samo pobjeda za plasman u baraž, kvalifikacije su završili na trećem mjestu u grupi 8. S druge strane, Portugalci su se revanširali izabranicima selektora Vinka Marinovića za poraz u prvom meču ove dvije selekcije, odigranom prije godinu dana u Zenici kada je BiH slavila sa 3:1. Portugal je upisao sedmu pobjedu i vjerovatno će se naći među četiri najbolje drugoplasirane ekipe koje će nastupiti u baražu.

Susret je protekao u dominaciji domaće ekipe, koja je svih 90 minuta igrala potpuno ofanzivno. Nogometaši BiH također su igrali otvoreno, posebno u prvom dijelu kada su napravili nekoliko dobrih prilika.  Domaći su poveli u 20. minuti golom Andrea Horte, a izjednačenje je donio Ermedin Demirović u 44. minuti.

U drugom poluvremenu Portugal je u potpunosti preuzeo igru, a do novog vodstva došao je u 53. minuti golom Joaoa Felixa. Na 3:1 povisio je Diogo Goncalves u 64., dok je pobjedu domaće reprezentacije ovjerio Joao Filipe u posljednjoj minuti.

Konačan rezultat 4:2 postavio je Aldin Turkeš u sudijskoj nadoknadi.  Prvo mjesto u ovoj grupi osvojila je Rumunija, koja je večeras savladala Lihtenštajn sa 4:0. Rumuni su kvalifiakcije završili bez poraza, sa sedam pobjeda i tri remija i izborili su direktan plasman na EP.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.