Hat trick Suareza u "petardi" Barce na El Clasicu

Nogomet 28. okt 201816:01 > 18:06

Fudbaleri Barcelone savladali su na stadionu "Camp Nou" Real rezultatom 5:1 u 177. ligaškom El Clasicu.

Barcelona je odlično odigrala u velikom derbiju na svom stadionu u 10. kolu La Lige, iako je možda rezultat i ubjedljiviji od viđenog na terenu.

Katalonci su bez Messija, koji je povrijedio ruku u prošlom kolu, rutinski kontrolisali igru u prvom poluvremenu, kada su strijelci bili Philippe Coutinho u 11. i Luis Suarez u 30. minutu sa penala, prvom koji je u El Clasicu dosuđen posle konsulatacija sa VAR tehnologijom.

U nastavku je Real bio daleko bolji, pa je pogodak postigao Marcelo u 50. minutu, onda je Modrić pogodio stativu, dok je Benzema šutirao glavom preko gola iz dobre pozicije.

Luis Suarez je poslije perioda ofanzive Reala dva puta matirao Courtoisa, u 75. i 83. minutu, da bi u 87. minutu konačnih 5:1 postavio Arturo Vidal.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.