Liga prvaka: Pobjede Rome i Valencie

Nogomet 07. nov 201821:02 > 21:08
Anadolija

Nakon sinoćnjih utakmica, večeras su na programu mečevi 4. kola Lige prvaka po grupama "E", "F", "G" i "H".

Već su završena dva duela koja su počela u 18.55 sati, a jedan od njih je odigran u Moskvi gdje je CSKA u grupi “G” poražen od Rome sa 1:2.

Golove za Romu su postigli Manolas u 4., i Pellegrini u 59. minuti, dok je strijelac za domaće bio Sigurdsson u 50. minuti.

CSKA je od 56. minute igrao sa igračem manje nakon što je Magnusson zaradio drugi žuti, automatski crveni karton.

Bh. napadač u dresu Rome Edin Džeko igrao je čitav meč, a imao je i dvije dobre prilike koje ipak nije uspio realizovati.

Prvo mjesto u grupi “G” zauzima Roma sa 9 bodova, a prate je Real Madrid sa 6, uz utakmicu manje, CSKA Moskva sa 4 i posljednji Plzen koji ima jedan bod i utakmicu manje.

U drugom meču koji se igrao u istom terminu, Valencia je u okviru grupe “H” na “Estadio de Mestalli” u Valenciji savladala Young Boys rezultatom 3:1.

Golove za domaće su postigli Mina u 14. i 42. minuti i Soler u 56., dok je jedini gol za Young Boyse postigao Assale u 37. minuti.

Young Boys je od 77. minute morao nastaviti igru sa igračem manje nakon što je Sanogo Junior dobio direktan crveni karton.

U ovoj grupi prvo mjesto zauzima Juventus sa 9 bodova, uz utakmicu manje, druga je Valencia sa 5 bodova, a iza nje se nalaze Manchester United sa 4 boda uz utakmicu manje, i Young Boys sa samo jednim osvojenim bodom.

U terminu od 21.00 sat igraju se sljedeći mečevi: Bayern Minhen – AEK Atina, Benfica – Ajax, Juventus – Manchester United, Lyon – Hoffenheim, Manchester City – Shakhtar Donetsk i Plzen – Real Madrid.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.