Skandal na meču Turska-Švedska: Sudija je obećao dva penala

Nogomet 19. nov 201810:53 > 16:11
REUTERS/Murad Sezer

Švedski reprezentativac Marcus Berg dao je krajnje „skandaloznu”, a po mnogima i glupu izjavu, nakon pobjede njegove selekcije (1:0) na gostovanju Turskoj u Eskišehiru.

Naime, on je u intervjuu za švedske medije, otkrio detalje razgovora sa rumunskim sudijom Istvanom Kovacsem u poluvremenu, nakon čega su krenule lavine sumnji u konačan rezultat.

„Protestvovao sam zbog činjenice što nam u prvom poluvremenu nije dosudio penal, a onda mi je obećao da će pregledati snimak, pa ako se utvrdi da sam bio u pravu, da će nam dosuditi dva penala u drugom poluvremenu!”

Da stvar bude gora za Berga i Kovacsa, u 71. minutu, baš nakon prekršaja na centarforu Švedske, dosuđen je jedanaesterac, koji je Andreas Granqvist pretvorio u, ispostavit će se, minimalnu pobjedu.

Turska federacija planira da signalizira UEFA ovaj slučaj, kako bi se pokrenuli određeni disciplinski postupci. Naravno, teško je očekivati da će se rezultat promijeniti, a da sve bude još čudnije, utisak je da je i jedanaesterac bio „čist kao suza”.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.