"Šestica" Marseillea u Toulouseu

Nogomet 06. mar 201522:29

U prvoj utakmici 28. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je kao gost ostvario visoku 6-1 (4-0) pobjedu protiv Toulousea.

Utakmica je bila odlučena već u prvih 20 minuta kada je Marseille poveo sa 3-0 pogocima Batshuayija (2), Aloea (6) i Moubandjea (20-ag), a na 4-0 je u završnici prvog poluvremena povisio je svojim drugim golom Batshuayi (44). Domaći su smanjili preko Ben Yeddera (76), da bi Ayew (78) odmah potom pogodio za 5-1, a konačni rezultat postavio je Gignac (89).

Marseille se s ova tri boda poravnao s Paris SG-om na drugom mjestu tabele, oba sastava imaju po 53 boda, jedan manje od vodećeg Lyona. No, Lyon i PSG mogu povećati svoj bodovni učinak tokom vikenda, PSG
u subotu igran na svom terenu protiv Lensa, dok Lyon u nedjelju gostuje kod Montpelliera.

Toulouse je ostao u zoni ispadanja, 18. sa 29 bodova, dva manje od 17. Lorienta koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.