River preko Kashime do trećeg mjesta na svijetu

Nogomet 22. dec 201816:17 > 16:34
AFP

Fudbaleri River Plate savladali su japansku Kashimu rezultatom 4:0, u meču za treće mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu.

Šampion Južne Amerike protiv prvaka Azije je ostvario laku pobjedu na stadionu u Abu Dabiju, pa je na kraju učešće završio kao treći, dok će se za titulu od 17:30 boriti Real Madrid i Al Ain iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, koji je domaćin turnira.

Strijelci za River su bili Bruno Zuculini u 24, Gonzalo Martinez u 73. i 90+3. minutu, kao i Rafael Borre u 89. iz penala.

Najljepši potez na meču je viđen na samom kraju, u trećem minutu sudijske nadoknade kada je Martinez postigao veoma lijep pogodak lobom preko golmana Hitoshija Sogahate.

River Plate je na Svjetskom prvenstvu klubova prethodno zaustavljena u polufinalu od Al Aina, poslije penala (5:4), dok je Kashimu iz borbe za titulu eliminisao Real sa 3:1.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook| Instagram i UŽIVO na ovom linku.