Griezmann sa penala do 200. gola u karijeri i tri boda

Nogomet 22. dec 201818:20 > 18:36
REUTERS/Javier Barbancho

Fudbaleri Atletico Madrida su pobjedili Espanol u 17. kolu La Lige sa 1:0, čime su se bar privremeno izjednačili sa Barcelonom na prvom mjestu na tabeli.

Jedini gol na meču je viđen u 56. minutu, kada je stijrelac bio Antoine Grizmann sa bijele tačke.

Prethodno je vezista Espanola Esteban Granero faulirao Kokea u svojem šesnaestercu, sudija Lopez je poslije konsultacija sa VAR sistemom pokazao na jedanaesterac, dok je Antoine Griezmann snažnim udarcem pod prečku savladao Diega Lopeza.

Katalonci su također imali svoje prilike za gol na ovom meču, pa je tako najbolju u 29. minutu propustio Leo Baptistao kada je pogodio stativu.

Antoine Griezmann, osim što je svojoj ekipi doneo pobjedu, došao i do 200. pogotka u karijeri, računajući i reprezentativne mečeve.

Espanol je nastavio sa lošim rezultatima, pa je poražen šesti put u nizu i prije nekompletiranog kola ima 21 bod na 12. mjestu na tabeli.